Sklep łatwy w obsłudze                                    Komputery Zakupy on-line Serwis Raty Kontakt

Kontakt: info@camino.pl

Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia przez stronę internetową.

E-mail

Hasło

przypomnij hasło

zapamiętaj

Rejestracja

pokaż wszystkich producentów

Windows XP mode i downgrade do Windows XP

Microsoft Windows XP jest z nami już od wielu lat. Ten uznany system ma wielu zwolenników, ale technologia nie stoi w miejscu i obecnie oferowanym systemem operacyjnym jest Windows 7. W niektórych przypadkach, zwłaszcza przy niektórych starszych aplikacjach, niezbędne jest do ich uruchomienia wykorzystanie systemu Windows XP. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami, które mogą być przydatne w pracy na takich aplikacjach.

Narzędzie Windows XP Mode

Windows 7 Pro i Ultimate ma bezpłatny tryb Windows XP Mode. Umożliwia on uruchomienie starszego oprogramowania biznesowego przeznaczonego dla systemu Windows XP, bezpośrednio na pulpicie systemu Windows 7. Uruchomienie wirtualnego systemu można skonfigurować tak, że użytkownik nawet nie zauważy, że w tle uruchamia się drugi system. Dla Użytkownika po prostu zostanie uruchomiona interesująca go aplikacja.

Narzędzie Windows XP Mode zostało zaprojektowane głównie z myślą o małych i średnich firmach. Jest dostępne do pobrania osobno i działa tylko w wersjach Professional oraz Ultimate systemu Windows 7. Narzędzie Windows XP Mode wymaga również oprogramowania do obsługi wirtualizacji, takiego jak Windows Virtual PC. Oba rozwiązania są dostępne za darmo w witrynie firmy Microsoft.


Narzędzie Windows XP Mode, dostępne w wersji Professional i Ultimate systemu Windows 7, pozwala dalej korzystać ze starszych programów biznesowych. (źródło: microsoft.com)

Więcej informacji można znaleźć na stronie microsoft.com
Downgrade do Windows XP

Klienci kupujący Windows 7 Pro i Ultimate mają prawo do obniżenia wersji do Windows XP w wersji Pro lub 64 bit.

Możesz teraz zakupić Windows 7 i nieodpłatnie wykorzystywać Windows XP tak długo jak to będzie konieczne. Po tym okresie możesz „przesiąść się” na zakupiony Windows 7. Pamiętaj jednak o kilku warunkach:
- downgrade (obniżenie wersji) jest możliwe z Windows 7 Professional i Windows 7 Ultimate;
- instalacja Windows XP możliwa jest jedynie z legalnych nośników zakupionych z legalną licencją Windows XP;
- obniżenie wersji możliwe jest do Windows XP Professional SP2 lub nowszą.

Wybrane przez Microsoft firmy mają prawo do generowania kodów aktywacyjnych do Windows XP, a także do usługowego dokonywania obniżenia wersji systemu operacyjnego z własnych nośników instalacyjnych na komputerach klientów. My należymy do grona tych firm partnerskich.

Zobacz jak łatwo dokonasz u nas downgrade'u:

Aby uzyskać kod instalacyjny do systemu operacyjnego Windows XP przy zakupie oprogramowania Windows 7 (Professional lub Ultimate) poproś naszego sprzedawcę o wygenerowanie tego kodu. Udzieli on wszelkich niezbędnych informacji.

Jeżeli kupujesz komputer lub notebooka z systemem Windows 7 (Professional lub Ultimate) również możesz poprosić naszego sprzedawcę o wygenerowanie kodu instalacyjnego. Instalacja Windows XP na komputerze może być w takim przypadku wykonana również przez nasz dział serwisowy.

Jeżeli już posiadasz Windows 7 (Professional lub Ultimate) lub komputer z tym systemem, ale chciałbyś korzystać z Windows XP, skontaktuj się z naszym sprzedawcą.

INFORMACJE